הדפסה תלת מימדית

הדפסה תלת מימדית 

באמצעות הטכנולוגיה המתפתחת של הדפסה תלת-מימדית ניתן למצוא פיתוחים בתחומים שונים: 

 • הנדסה
 • רפואה
 • עיצוב
 • אדריכלות
 • מזון

אנחנו כחברה הפועלת שנים רבות בתחום העיצוב וההדפסה בתלת מימד, פועלים תחת בקרת איכות מחמירה בתקן ISO 9001, המאפשרת לנו להבטיח ללקוח שכל מוצר עובר את השלבים הבאים:

 • בדיקת מידות
 • אנאליזות
 • צילומים
 • בדיקת התאמה
 • המשך פיתוח בזמנים קצרי טווח

תארו לכם עולם שבו תוכלו לדמיין כל דבר ואחר כך תוכלו גם לייצר אותו בקלות יחסית כגון:   מכשיר שמיעה, כיסא מעוצב, מנוע למטוס סילון ועד לייצור בית משלכם. כן.. כן.. העתיד כבר לגמרי כאן ועכשיו והוא נראה טכנולוגי יותר מתמיד.

ההתחלה נעוצה אי-שם במאה ה- 19 כאשר המהפכה התעשייתית הגיעה לשיאה – המכונות החליפו את הפועלים, ופסי הייצור את בעלי המקצוע. כיום, במאה ה- 21, אנחנו עומדים בפני עידן ׳המהפכה התעשייתית החדשה׳ – לא עוד ייצור אלא ׳ייצור על פי דרישה׳ וכולם יוכלו להשתמש בשירות זה: מהתעשיינים הגדולים, העסקים וכמובן גם האדם הפרטי.

ההתפתחות המשמעותית ביותר בתחום טכנולוגיית ההדפסה בתלת מימד החל לפני כעשור, כאשר התחילו לייצר אבי טיפוס (Prototype) של מוצרים. בתחילה בעיקר בשיטת כרסום, כאשר פועלים הפעילו את המכונות בצורה ידנית, ולאחר מכן בשלב התכנון ההנדסי החלו לשרטט באמצעות המחשב (CNC) מה שהפך את התהליך לפשוט יותר.

באמצעות הדפסת תלת-מימד נוכל לתכנן, לעצב את המוצר במחשב ולייצר אותו באמצעות המדפסת. המדפסת יכולה לפעול גם ללא השגחת עובדים, ולייצר מוצרים שפעם ייצרו במפעלים הגדולים.

פתרונות ההדפסה בתלת מימד הקיימים כיום בשוק נותנים מענה מיטבי לתחומים שונים באקדמיה, בתעשיה, במחקר ובחינוך.

בעידן שבו אנחנו חיים מספר רב של טכנולוגיות חדשות משתלבות זו בזו: תוכנות מתוחכמות, חומרים חדשניים, רובוטים משוכללים, תהליכי ייצור חדישים (ובדגש על שירותי הדפסת תלת מימד) ועוד קשת רחבה של שירותים מבוססי טכנולוגיה מתקדמת.  

שיטת ייצור דגמים ואבי טיפוס באמצעות הדפסה בתלת-מימד זהו הפתרון היעיל ביותר לבניית מוצרים ולצורך ייצור בגדלים שונים. המודלים מיוצרים ברמת דיוק גבוהה, אליה קשה מאוד להגיע בשימוש באמצעים ובשיטות ייצור אחרות.

מידול תלת מימד הוא תהליך יצירת האובייקטים באמצעות תוכנת מחשב. המודלים הללו מהווים כלי עזר חשוב מעין כמוהו בתהליכי תכנון המוצר.

מודל תלת ממדי מאפשר לבחון את הדגמים של המוצרים החדשים (כגון: מבנים, אב טיפוס וכו׳) המסייע ליזמים להציג את המוצר שברצונם לפתח.

בעבר היה נהוג לייצר את מודל התלת מימד בעבודה ידנית ובאמצעות חומרים שונים (כמו: עץ, מתכת ופלסטיק) אבל עם השנים הטכנולוגיה התקדמה וניתן לייצר את המודלים באמצעות מכונות לעיבוד שבבי, חיתוך בלייזר, וואקום וכמובן באמצעות מדפסות תלת מימד.

בהדפסה תלת מימדית אנו משתמשים בחומרים מגוונים בהתאם לצרכי הלקוח. מדפסת התלת מימד מסוגלת כיום להדפיס יותר ממאה הרכבים פולימריים שונים (פלסטיק) המתאפיינים בשקיפות, צבע וקשיחות שונה. המדפסות עצמן נעות מגודל המתאים לשולחן העבודה ועד למדפסות תעשייתיות.

ניתן לייצר מוצרים באמצעות הזרקת פולימר נוזלי בטכנולוגיית הזרקת דיו, והקשחה שלו באמצעות אור UV באופן כזה בונים שכבה אחרי שכבה עד שנוצר בידינו מודל לתפארת. ניתן להדפיס יותר מחומר אחד בו-זמנית, כאשר ריבוי החומרים מאפשר גם הדפסה של חומרים מורכבים.

כיום בעולם נהוגות שיטות הדפסה שונות:

 1. הדפסת תלת מימד בשיטת SLS – בשיטה זו קרן לייזר זזה בתוך תא עם אבקה. קרן הלייזר הופכת את האבקה לגוף מוצק. ניתן להשתמש בשיטה זו בתערובות שונות ולייצר סדרות שונות של מוצרים.
 2. הדפסת תלת מימד בשיטת FDM – בשיטה זו הייצור מתבצע בשכבות וברמת דיוק גבוהה מאוד.
 3. הדפסת תלת מימד בשיטת POLYJET – זוהי השיטה הנפוצה ביותר הנהוגה כיום לייצור מודלים. הפקת המודל מתבצעת תוך שימוש בחומרים פוטופולימרים המוזרקים בשכבות. נורות ה- uv מייבשות ומחזקות את החומר ומקנות לו עמידות. כיום, ויותר מתמיד, קל יותר להגשים חלומות – ואנחנו כאן בשבילכם!  
שלחו לנו הודעה
close slider

דברו איתנו...

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם